20. mája 2021

Fínska politička Päivi Räsänenová: Ďakujem slovenským biskupom. Nesmieme sa báť cenzúry ani trestného stíhania

Fínska politička Päivi Räsänenová: Ďakujem slovenským biskupom. Nesmieme sa báť cenzúry ani trestného stíhaniaFoto: archív

Rozhovor s fínskou poslankyňou a bývalou ministerkou vnútra Päivi Räsänenovou o tom, v akom stave je žaloba proti jej osobe, či niečo ľutuje a čo pre ňu znamená solidarita zo Slovenska.

Najskôr krátky úvod: bývalá ministerka vnútra a exlíderka kresťanskej demokracie Päivi Räsänenová je povolaním lekárka a je otvorene pro-life, hlási sa ku kresťanskej viere. Räsänenová, ako sme už písali, čelí niekoľkonásobnej obžalobe fínskej prokuratúry za takzvaný hate speech (nenávistný prejav) na sociálnej sieti a v miestnom rádiu. Súd má preskúmať, či sa v nich dopustila urážky homosexuálov. Hrozí jej niekoľko rokov za mrežami. Manželka luteránskeho pastora je tiež autorkou politicky nekorektnej brožúry s názvom Ako muža a ženu ich stvoril – Homosexuálne zväzky spochybňujú kresťanský koncept človeka.

Téma sa na Slovensku stala veľmi sledovanou, čomu pomohli aj biskupi z dvoch cirkví. Räsänenovú podporili traja evanjelickí biskupi Ivan Eľko, Ján Hroboň a Peter Mihoč, aj katolícky biskup Jozef Haľko.

Traja slovenskí evanjelickí biskupi v svojom vyhlásení napísali:

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.