Červený týždeň rozsvecuje kostoly a kultúrne pamiatky na červeno na znak krvi veriacich ľudí, ktorých zabili či zranili v súvislosti s ich náboženským presvedčením.

Dnes, 25. novembra, si pripomíname Medzinárodný deň proti násiliu páchanému na ženách, ktorý vyhlásila Organizácia Spojených národov. Prekrýva sa s takzvanou Červenou stredou, ktorú organizuje pápežská nadácia Pomoc trpiacej cirkvi. Týmto dňom vrcholí Červený týždeň aj Červený mesiac, ktorý každoročne upozorňuje na perzekúciu veriacich a potláčanie náboženských slobôd vo svete.

Podľa správy Weworld s názvom Nadviazanie kontaktu (Making the Connection), ktorú predstavili minulý rok v talianskom parlamente, násilie zakúša každý rok 1,2 miliardy žien. V tom čase, koncom novembra, sa ich zastal aj pápež František počas svojej apoštolskej cesty v Thajsku, ktoré je neslávne známe takzvaným sexturizmom. Na svätej omši v Bangkoku povedal: „Osobitne myslím na deti a ženy, ktoré sú obeťami prostitúcie a obchodovania s ľuďmi, ponížené vo svojej základnej ľudskej dôstojnosti.“

Prenasledovaní kresťania vo svete

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.