Po roku pandémie a s ňou spojených obmedzení sa v lete uskutočnia štyri modlitebné podujatia na Slovensku i v Českej republike v amfiteátroch pod holým nebom. 

Séria podujatí v názvom Worship nights sa podľa organizátorov uskutoční s cieľom priniesť Bohu úprimnú chválu, po ťažkom čase pandémie, ktorá zasiahla každého osobitne i všetkých spoločne, sa opätovne zjednotiť ako cirkev. 

„Už pred obdobím pandémie sme vnímali, akoby sa modlitba chvál stávala všednou či rutinnou. Akoby sme na modlitebné stretnutia chodili s myšlienkou, že chvály sú tu pre nás. To On je však ten, ktorý tróni na chvále svojho ľudu. Chvála je tu len a len pre Boha,“ hovorí worship líder a riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. 

Víziu modlitebných stretnutí predstavujú vo videu Július Slovák a kňazi Ján Buc a Jozef Mihok. “Verím, že cez lockdown nás Pán zatvoril, aby sme boli blízko pri ňom. Aby tak ako prvotná cirkev aj my sme boli na Turíce vo večeradle, aby sme očakávali… A teraz je čas, kedy vychádzame, lebo Pán nám pripravuje žatvu. Si pripravený byť poslušný, keď Pán otvára dvere?” vyzýva redemptorista Jozef Mihok CSsR.

https://youtu.be/JI0zk5s6uy0

Najnovšie autorské články