Veľká časť médií tento týždeň hlásala, že Anna Záborská sa vtiahla opäť do nezmyselného boja. Teraz to nie sú interrupcie, hoci niektoré médiá sa aj takto pomýlili. Je to jasná deklarácia, že náš parlament trvá na zachovávaní suverenity Slovenska a je proti prekračovaniu kompetencií zo strany Európskeho parlamentu. Tak, ako to bolo dohodnuté pri našom vstupe do Európskej únie a v rámci Zmluvy o fungovaní EÚ. Len sledujúc vlny, ktoré návrh Anny Záborskej a jej kolegov z Kresťanskej únie, OĽaNO a Sme rodina vyvolal, môžeme očakávať novú mediálno-politickú vojnu.

Anna Záborská si nevyberá ľahké témy. Či už ide o zákon o pomoci tehotným ženám, ktorý sa dotýkal aj potratového zákona, dostupná duchovná starostlivosť v nemocniciach pre pacientov alebo teraz suverenistické uznesenie k takzvanej iniciatívnej správy Matić, ktorá tlačí iba jednu ideologickú verziu starostlivosti o ženské sexuálne a reprodukčné zdravie. Samozrejme, Anna Záborská spolupredkladá aj zákony o sociálnych opatreniach na pomoc rodinám, o obetiach komunistického režimu, budovaní národnej pamäte a poučení sa z minulosti, ale to je už mimo žiary reflektorov. Dnešné médiá túžia po konflikte, najlepšie v podobe kultúrnej vojny a Anna Záborská sa stala jej symbolom. Stačí si prečítať komentáre v médiách alebo pod jej statusmi na facebooku. Málokedy sa dotýkajú merita veci, najčastejšie útočia na vek, posielajú do stredoveku, píšu o nuansách koaličnej zmluvy a podobne.

Anna Záborská zriedka vystupuje sama. Obvykle je v parlamente pri podávaní návrhov obklopená a podporovaná skupinou konzervatívnych poslancov z Kresťanskej únie, OĽaNO a momentálne aj zo Sme rodina. Teraz táto skupina spolu predkladá návrh, ktorý prekračuje hranice Slovenska a mieri na Európsky parlament.

Anna Záborská ako dlhoročná europoslankyňa stále sleduje dianie v Európskom parlamente a v Rade Európy a už pred mesiacom začala biť na poplach. Väčšina v Európskom parlamente sa stále viac posúva k progresívnej ľavici a po viacerých pokusoch presadiť svoj ideologický pohľad na človeka, rodinu, teraz pretláča iniciatívnu správu socialistu Freda Predraga Matića, ktorá

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.