15. mája 2021

Arcibiskup Cyril Vasiľ pozýva na oslavu Dňa rodiny do Košíc. Nedeľný program bude prenášať TV Lux

Arcibiskup Cyril Vasiľ pozýva na oslavu Dňa rodiny do Košíc. Nedeľný program bude prenášať TV LuxArcibiskup Cyril Vasiľ (uprostred) počas svätej omše v rámci národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii 15. septembra 2015 v Šaštín-Stráže. Foto: Lukáš Grinaj/TASR

V nedeľu 16. mája sa pri príležitosti osláv celoslovenského Dňa rodiny uskutoční duchovno-kultúrny program vo svätyni Božieho milosrdenstva v Košiciach. V priamom prenose ho bude možné sledovať na obrazovkách TV Lux.

Program realizovaný Farnosťou Božieho milosrdenstva Košice v spolupráci s Arcidiecéznym centrom pre rodinu v Košiciach sa začne svätou omšou o 10. hodine. Celebrovať ju bude Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita. Kazateľom bude Mons. Cyril Vasiľ, košický gréckokatolícky arcibiskup a predseda Rady pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska.  

Popoludní o 14. hodine bude program pokračovať hudobnými vystúpeniami umelcov ako Zuzana Eperješiová alias Skyva a rómska evanjelizačná kapela F6. Súčasťou popoludňajšieho programu budú aj svedectvá a podnety k témam, ako môže manželka, mama, pomôcť manželovi, otcovi, rozvinúť v sebe dar otcovstva, ale aj pohľady detí, ktoré o otca prišli.

Program vyvrcholí modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva, ktorú bude o 15. hodine viesť košický pomocný biskup Marek Forgáč.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.