Pri vstupe do EÚ sme boli ubezpečení, že na nás nebude vyvíjaný ideologický nátlak. Prijatím nového nariadenia by sa EÚ stala nástrojom na šírenie ideologicky motivovaných deformácií rodinného práva.

Európska komisia sa pustila do tlaku na členské štáty, aby uznávali rodičovstvo založené v inej krajine EÚ. Samozrejme, takáto iniciatíva dáva momentálne zmysel vo vzťahu k „rodičovstvu“ osôb rovnakého pohlavia, keďže s uznávaním rodičovstva jednej matky a jedného otca nie je žiaden problém. Tým sa koniec koncov netají ani predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorá o tejto téme hovorila pri Stratégii rovnosti LGBT osôb.

Ako však na medzinárodnej konferencii k tejto téme upozornil taliansky aktivista Alessandro Fiore, nemusí ísť len o homoadopcie. Čo ak o päť či desať rokov nejaká severská krajina prijme polyamorné zväzky a skupinové rodičovstvo? Na základe prijatého nariadenia by sme automaticky museli uznať aj rodičovstvo troch či iného počtu ľudí.

Žiaľ, takýto pokus už dnes od Eurokomisie asi nikoho neprekvapí. Pro-potratoví a LGBT politici a úradníci únie sú stále drzejší a idú ako valec. (Spomeňme napríklad aj aktuálnu snahu prijať pro-potratovú správu Matič v europarlamente). Čo ma však na zámere Európskej komisie naozaj vyrušilo, je argument, že takéto nariadenie je v najlepšom záujme dieťaťa. Ide o vskutku arogantné prekrútenie toho, čo je najlepším záujmom dieťaťa.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.