Najesť sa, dať si pivo a odísť. Tak má podľa českého ministra priemyslu a obchodu Karla Havlíčka vyzerať posedenie v podnikoch po pondelkovom uvoľnení opatrení.

Vláda u západných susedov od pondelka uvoľňuje opatrenia podobne ako Slovensko. Česi sa dočkajú otvorenia vonkajších priestorov barov a reštaurácií. Podniky so záhradkami a terasami však nebudú môcť mať zapnutú wifi sieť ani hudbu.

„Muzika a v zásade aj wifi sú na záhradkách zakázané, pretože nie je cieľom, aby sa tam najmä mladí ľudia stretávali, dali si jedno pivko a sedeli tam štyri hodiny,“ uviedol Havlíček (ANO) na CNN Prima News s tým, že sú opatrenia podobné ako v ostatných krajinách.

Nezdá sa však, že by ľuďom vypnutý bezdrôtový internet veľmi prekážal. Rýchly online prieskum portálu iDnes jasne ukazuje, že drvivá väčšina návštevníkov pohostinstiev používa vlastné mobilné dáta a wifi vôbec nepotrebuje. Navyše je tu aj veľká skupina tých, ktorí mobil či internetové pripojenie na zábavu v reštaurácii či bare nepotrebujú vôbec.

Vonkajšie priestory českých podnikov a reštaurácií sa majú otvoriť v pondelok 17. mája. Povinné majú byť pri návšteve podnikov testy, aj keď ich kontrola je podľa českej Asociácie reštauratérov v praxi nemožná a navyše nemá oporu v legislatíve. Podľa ministra zdravotníctva Petra Arenbergera (ANO) majú kontroly testov robiť sami krčmári.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.