Pokračujeme v diskusii o hazarde a jeho regulácii. Riaditeľ Úradu pre reguláciu hazardných hier Peter Andrišin reaguje na vyjadrenie predsedu Aliancie za rodinu Antona Chromíka, ktorý ho obvinil zo „zavádzania a chránenia záujmov hazardu“. Po rozhovore, ktorý poskytol generálny riaditeľ Úradu pre reguláciu hazardných hier Peter Andrišin Štandardu, vznikla k tejto téme diskusia, na rozhovor reagoval Anton Chromík z Aliancie za rodinu aj niektorí aktivisti z iniciatív proti hazardu. Na ich vyjadrenia reaguje opäť Peter Andrišin. Štandard víta diskusiu na túto tému a budeme v nej ďalej pokračovať.

Úrad, ktorý vediem, nemá záujem reagovať na názory a hodnotiace úsudky Antona Chromíka, považuje však za svoju povinnosť reagovať na vyjadrenia, ktoré boli zo strany predsedu Aliancie za rodinu interpretované nesprávne až klamlivo a poskytnúť vysvetlenia, ktoré majú objasniť prezentovaný postoj.

Anton Chromík vo svojom vyjadrení uvádza, že som „zosmiešnil už v prvom rozhovore prácu tisícok aktivistov proti hazardu, keď ich označil za úplný nezmysel". Predpokladám, že Anton Chromík sa odvoláva na rozhovor, ktorý vyšiel v denníku Štandard 19. novembra 2020. Nie je mi však zrejmé, na základe akých argumentov dospel Anton Chromík k názoru, že som aktivistov zosmiešnil. Naopak, v novembrovom rozhovore som viackrát uviedol, že chcem počúvať všetky strany, teda „hazardný priemysel, mestá, obce aj občanov a hľadať riešenia, ktoré nastavia prísne a zároveň pre všetky strany prijateľné pravidlá regulácie hazardných hier".

Vo svojom komentári Anton Chromík ďalej uvádza, že práve toto bol dôvod, prečo sa s generálnym riaditeľom aktivisti odmietli stretnúť. Krátko po nástupe do svojej funkcie som totiž pozval Petra Beňu z iniciatívy Zastavme hazard na stretnutie, ktorého témou malo byť nastavenie vzájomnej spolupráce. Peter Beňa stretnutie potvrdil, neskôr bez uvedenia dôvodu zrušil. Anton Chromík to pripisuje rozhovoru v denníku Štandard, ktorý som spomenul už vyššie. Úrad však komunikoval s Petrom Beňom z iniciatívy Zastavme hazard skôr, ako rozhovor vyšiel, prácu generálneho riaditeľa preto v tej dobe Peter Beňa nemohol poznať ani hodnotiť.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.