Zuzana Čaputová sa v utorok v prezidentskom paláci stretla s predsedom vlády Igorom Matovičom. Hovorila s ním o spôsobe, akým jeho vláda občanom komunikuje opatrenia na zmierňovanie pandémie. Hlava štátu v tomto smere požaduje zmeny a vyjadrila sa aj k plošnému testovaniu.

Čaputová v úvode mimoriadneho príhovoru pripomenula, že za 9 mesiacov trvania pandémie ochorenia Covid-19 mnohí ľudia aj na Slovensku stratili prácu, museli siahnuť na svoje úspory a niektorí o ne úplne prišli a čelia chudobe.

„Viacerí z nás si uvedomujeme napätie v spoločnosti. Viac ako polovica ľudí prežíva neistotu a pokiaľ ide o emóciu hnevu, tak tam sme nad priemerom Európskej únie. Mám teda pochopenie pre tých, ktorí strácajú nádej. My politici musíme toto všetko vnímať a zohľadňovať v krokoch, ktoré robíme. Preto si myslím, že je čas na zmenu prístupu,“ uviedla prezidentka po stretnutí s premiérom.

Podľa Čaputovej potrebujú ľudia vidieť, že politici vládnej koalície, ktorí sú zodpovední za manažovanie krízy, dokážu napriek nezhodám spolupracovať. Hlava štátu tiež pripomenula, že rovnako potrebujeme aj jasne odkomunikovaný plán so širokou vedeckou podporou, ktorý by dal ľuďom šancu a istotu pripraviť sa na to, čo príde.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.