Marek Hrivík sa odvďačuje za dôveru klubovému manažérovi výborným výkonom a štatistikami. Spolu so spoluhráčom v útoku Petrom Cehlárikom je prísľubom pre slovenskú reprezentáciu.

Švédska liga je považovaná za tretiu najlepšiu súťaž hneď po NHL a KHL. Má vynikajúcu prácu s mládežou a s rozvojom talentov, ktoré pravidelne odchádzajú za najlepším hokejom sveta do Zámoria. Medzi švédske klenoty patria kapitáni tímov, oceňovaní obrancovia či brankári. Tak ako mnohým hráčom otvára bránu k najlepšiemu hokeju, neváha ani prichýliť navrátilcov, ktorým sa hokejový sen o NHL nenaplnil. Medzi takých hráčov patrí aj slovenský útočník Marek Hrivík.

Po deviatich rokoch v nižších ligách Hrivík okúsil aj chuť NHL. Odohral však celkovo iba 24 zápasov a na súpiske New York Rangers ani Calgary Flames sa trvalo neudržal. Preto zamieril na starý kontinent. Po krátkom pôsobení v KHL ho angažoval švédsky klub Leksands IF. Ten predtým pôsobil v druhej najvyššej lige a opätovne sa mu podarilo postúpiť medzi najlepšie tímy.

Hrivík je pilierom ofenzívy

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.