13. mája 2021

Bratislavské vodárne draho nakupujú služby, člen ich vedenia sa ocitol vo firme s Kočnerovým kamarátom

Bratislavské vodárne draho nakupujú služby, člen ich vedenia sa ocitol vo firme s Kočnerovým kamarátomMarian Kočner. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Bratislavská vodárenská spoločnosť zo seba nedokáže striasť podozrenia ani po tom, ako sa nové vedenie hlavného mesta rozhodlo vo vodárňach upratať. Nevšedné kontakty jej nových šéfov a zmluvy, ktoré spoločnosť uzatvorila, keď vyradila z hry servisnú firmu ovládanú Ivanom Kmotríkom, stále vzbudzujú pochybnosti.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa nedávno dostala do centra pozornosti pre čudný tender na revízne služby za takmer 600-tisíc eur. Denník Štandard zistil ďalšiu skutočnosť. Člen predstavenstva BVS Ladislav Kizak bol krátko spoločníkom vo firme s Kočnerovým kamarátom Mariánom Sisákom. Ten patril do trojice ľudí, ktorým mafián mimoriadne dôveroval.

Koncom júna 2018 poslal Marian Kočner priamo z Najvyššieho súdu esemesku trom ľuďom, že ho berú do väzby. Medzi nimi boli východoslovenský podnikateľ Marián Sisák, Kočnerova milenka Miriam Hatinová a volavka Alena Zsuzsová.

„Neverím,“ odpovedal Sisák. „Bohužiaľ,“ odpísal mu Kočner, ale viac už nestihol. Skončil s putami na rukách a odvtedy sa nedostal na slobodu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.