Sudca rozhodol o tom, že štvorica bývalých vysokopostavených funkcionárov polície naďalej zotrvá za mrežami. Prokuratúra zároveň uzavrela dohodu s obvinenými, ktorí sa pokúsili podplatiť poslanca Fecka.

Policajný exprezident Tibor Gašpar, niekdajší šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, jeho podriadený Róbert Krajmer a exšéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Marian Zetocha, ktorých vlani v novembri zadržala NAKA v rámci policajnej akcie Očistec, zostávajú vo väzbe.

Naopak, prepustený na slobodu bude bývalý zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milan Mihálik.

Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Prokurátor uzavrel dohodu v kauze uplácania poslanca Fecka

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes uzavrel dohodu o vine a treste s troma obvinenými, ktorí chceli uplácať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 10. mája 2021 boli v predmetnej veci so všetkými tromi obvinenými uzavreté dohody o vine a treste, ktoré boli následne predložené na Špecializovaný trestný súd s návrhom na ich schválenie,“ povedal Skladan. Dve dohody sa týkajú fyzických osôb a jedna právnickej osoby.

Právnik Peter Chrašč a manažér žalovanej spoločnosti Lomtec.com Miroslav Sedlák požiadali o možnosť dohody na prvom hlavnom pojednávaní, ktoré sa konalo 29. apríla v Pezinku. Samosudkyňa preto prerušila hlavné pojednávanie do 13. mája.

Dvojica je obžalovaná z prečinu podplácania a prípravy zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Polícia ich zadržala minulý rok 16. septembra v rámci akcie Contract. Následne, dva dni nato, ich ŠTS zobral do väzby. Peter Chrašč a Miroslav Sedlák sa mali snažiť podplatiť Fecka, ktorý s políciou spolupracoval.

K odovzdaniu úplatku napokon nemalo prísť. Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke na vytvorenie a zavádzanie informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

(tasr)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.