Najvyššia hokejová súťaž má v utorok na programe tri dohrávky zápasov druhého, tretieho a desiateho kola. Nitra sa cez Miškovec pokúsi o návrat na čelo tabuľky. O domáci reparát sa pokúsi nový fínsky tréner Michaloviec. Do Zvolena, kde zatiaľ získal svoj jediný bod, zavíta posledný Liptovský Mikuláš.

Nitra – DVTK

Tretia Nitra vedená staronovým trénerom Antonínom Stavjaňom sa v prípade plného bodového zisku môže vrátiť na čelo priebežnej tabuľky hokejovej extraligy. Aj štvrtý príchod Stavjaňu pod Zobor mal na herný prejav i bodové zisky Nitry okamžitý účinok. Do tímu sa pred sezónou vrátili viacerí známi odchovanci. So Slovákom, Hrnkom, Švárnym či Tvrdoňom v kádri bolo jasné, že v Nitre chcú zabudnúť na nevydarené ôsme miesto zo sezóny 2019/20. Po doplnení aj o Šťastného zo Zvolena, Bodáka z Vitkovíc a Žitného zo Slovana z toho bolo sedem výhier z úvodných ôsmich kôl a pohodlné sa usadenie na čelných priečkach.

Jediný zahraničný tím v extralige zatiaľ podáva veľmi nevyrovnané výkony, no naposledy cez víkend na Zemplíne zaskočil domáce Michalovce a patrí mu priebežná deviata pozícia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.