Predstavitelia zdravotníckych združení a asociácií žiadajú vládu a poslancov, aby prehodnotili časť rozpočtu určenú pre zdravotníctvo. Prosia o dofinancovanie zdravotníctva sumou 450 miliónov eur. Varujú pritom, že ak k navýšeniu zdrojov nedôjde, hrozí kolaps celého systému a navyše aj masívny odchod zdravotníckeho personálu do cudziny.

Na ministra zdravotníctva, ale aj na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) sa počas spoločnej tlačovej konferencie predstaviteľov zdravotníckych organizácií objavila aj kritika za postup v boji proti pandémii ochorenia Covid-19.

Podľa predsedu Slovenskej lekárskej komory (SLK) Mariana Kollára, ktorého predseda vlády pred nedávnom nazval „bludárom“, viazne komunikácia a dialóg medzi zdravotníckymi organizáciami a ministrom zdravotníctva.

„Nikto nepochybuje, že žijeme v náročnom období. Situácia je taká vážna a zložitá. Čo je však horšie, že chaos sa stáva normálnou súčasťou našej spoločnosti, musíme však zabrániť tomu, aby sa stalo normálnym zomieranie ľudí na Covid-19,“ uviedol.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.