Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v utorok ráno v rámci akcie Babylon päť osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

„V dnešných skorých ranných hodinách bola zrealizovaná policajná akcia s názvom Babylon, v rámci ktorej bolo zadržaných päť obvinených osôb,“ uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ vzniesol podľa jej slov voči osobám obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, a voči jednej obvinenej osobe aj pre trestný čin podplácania.

S obvinenými osobami sú nateraz vykonávané procesné úkony. Podľa informácií Denníka N medzi zadržanými je aj bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomír Arpáš a advokát František Polák.

Súvis s Gorilou?

Arpáša mali zadržať v súvislosti s akciou Božie mlyny, v rámci ktorej bolo zadržaných viacero bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Arpáš mal byť podľa informácií Denníka N tým, kto predal nahrávku Gorila finančnej skupine Penta. Keď to chceli v minulosti policajti vyšetrovať, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik im robil prekážky a problémy.

Penta aj Arpáš sa v minulosti bránili, že finančné transakcie, ktoré medzi nimi prebehli, sa netýkali nahrávky Gorila. Finančná skupina uviedla, že Arpáša si najala ako experta na zdravotnícke analýzy. Arpáša z SIS prepustili v roku 2006.

(TASR, ste)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0