5. mája 2021

Demokrati analyzujú republikánskych vyzývateľov na rok 2024, môže ním byť aj Tucker Carlson

Demokrati analyzujú republikánskych vyzývateľov na rok 2024, môže ním byť aj Tucker CarlsonTucker Carlson. Foto: reprofoto/Fox News

Guvernér, veľvyslankyňa či podnikateľ s vankúšmi. Demokratická strana v USA už teraz analyzuje potenciálnych kandidátov Republikánskej strany, ktorí by o 4 roky mohli na súboj vyzvať súčasného prezidenta Joea Bidena.

Od amerických prezidentských volieb uplynulo len pol roka a už sa špekuluje o nových možných kandidátoch. Podľa portálu Politico dáva demokratická strana dokopy zoznam možných republikánskych kandidátov nielen na nadchádzajúce voľby v roku 2022, ale aj na tie prezidentské v roku 2024.

Medzi možnými hrozbami pre demokratov je už tradične bývalý prezident Donald Trump. Ten síce prehral novembrové voľby minulý rok, avšak stále sa teší širokej podpore medzi republikánmi. Jeho kandidatúru v roku 2024 by podporilo viac ako polovica opýtaných.

Trump však nie je jediné želiezko v ohni republikánskej strany. Podľa demokratov by na prezidenta mohla kandidovať aj bývalá americká veľvyslankyňa Nikki Haleyová, guvernér štátu Florida Ron DeSantis. Potenciálnym kandidátom má byť i obchodník s vankúšmi Mike Lindell, prezývaný Vankúšový muž. Lindell je známy podporovateľ Donalda Trumpa. Sám sa roku 2020 vyslovil, že má politické ambície.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.