Trojica známych politikov Juraj Šeliga, Jana Žitňanská a Juraj Droba minulý týždeň porušili pandemické predpisy, navyše vo viacerých ohľadoch. Nachádzali sa v interiéri bratislavského podniku a tiež v čase, keď je v platnosti zákaz vychádzania. Posledný menovaný už priznal chybu.

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí), jeho stranícka kolegyňa Jana Žitňanská, ktorá stojí na čele sociálneho výboru a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, sa pred víkendom dopustili porušenia pandemických pravidiel.

Časopis Plus 7 dní totiž trojicu odfotil v Klube pod lampou v centre Bratislavy, ktorý je spojený s časopisom Týždeň. Fotky boli vyhotovené po 22:30 a pred polnocou. Na mieste podľa novinárov aj fajčili a popíjali alkohol.

Politici tak nielen porušili zákaz vychádzania po deviatej hodine večer, ale navyše sa nachádzali aj vo vnútorných priestoroch podniku, ktorý by mal byť podľa platných hygienických predpisov zatvorený. K dispozícii návštevníkom sú stále iba terasy.

Šeliga Denníku N povedal, že sa k nočnému stretnutiu vyjadrí na online tlačovej konferencii o 14:30. Viac záležitosť komentovať nechcel. „Evidentne sme sa mali stretnúť v kancelárii,“ povedal týždenníku Plus 7 dní s tým, že išlo o pracovnú schôdzku. V hre je údajne aj možnosť, že by odstúpil z funkcie.

„Chybou je, že sme si nedohodli stretnutie v Národnej rade a za to sa ospravedlňujem,“ uviedol župan Juraj Droba. „Dohodli sme si stretnutie ešte pred záverečnou na terasu. Na stretnutí mala byť diskusia o zmenách v sociálnych veciach v programovom vyhlásení vlády, o ktorom Národná rada hneď ďalší deň rokovala,“ tvrdí.

Novinár Štefan Hríb, ktorý spomenutý klub prevádzkuje, novinárom telefón neberie. Rovnako je nedostupná aj poslankyňa Žitňanská.

Článok budeme aktualizovať.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.