9. mája 2021

Profimama Rút Valašíková: Všetkých osemnásť detí je v mojom srdci

Profimama Rút Valašíková: Všetkých osemnásť detí je v mojom srdciRút Valašíková. Foto: osobný archív R. Valašíkovej

Vyštudovala profesiu zdravotnej sestry. Pochádza z Bernolákova a je mamou šiestich detí. Celých 26 rokov strávila na materskej dovolenke. Má dvoch synov a štyri dcéry. Z toho pre dve dievčatká sa stala profesionálnou mamou. Keď mala 17 rokov, do jej života nečakane vstúpila smrť devätnásťročného brata a o štyri roky neskôr aj prvého manžela, ktorý mal len dvadsaťdva rokov. V tom čase zostala sama so synom a viera v Boha bola pre ňu najväčšou posilou.

Namiesto toho, aby sa utiahla do seba pre bolesť zo strát najbližších, rozhodla sa otvoriť svoju náruč deťom, ktoré tiež stratili niekoho pre nich významného, svojich biologických rodičov. Stala sa im „profesionálnym rodičom”. Príbeh Rút Valašíkovej je plný obety, lásky a starostlivosti o tých najmenších a najzraniteľnejších – bábätká. 

Rút, povedzte nám pár slov o tom, ako ste sa dostali k profesionálnemu rodičovstvu.

K profirodičovstvu som sa dostala úplnou náhodou. V roku 2007 mi moja dobrá kamarátka prezradila, že sa práve stala profesionálnou mamou. Keď nám o tom povedala viac, mňa aj môjho manžela táto práca ihneď nadchla. Neprešiel ani mesiac a už som bola aj ja profesionálnou matkou.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.