Pred nami je víkend, keďže sa má ochladiť a má aj pršať, možno oceníte niektoré televízne tipy. Čakajú nás drámy, kriminálne filmy, ale aj romantika s Bradleym Cooperom a Lady Gaga.

PIATOK

V roku 1982 sa Carlo Alberto Dalla Chiesa stane najpopulárnejším mužom v Taliansku, pretože uštedril veľkú ranu terorizmu. Vek má už na to, aby sa pomaly pobral na dôchodok. O tom však nemôže byť ani reč, keďže v Palerme vyčíňa mafia. Carlo sa stane náčelníkom talianskych policajtov, oficiálne s titulom prefekt. Mafia popravovala rad vládnych predstaviteľov, sudcov a policajtov. Carlo zmenil prístup – vyšetruje verejne za bieleho dňa a všetci vidia jeho tvár, chráni ho to, až kým sa mu to neskôr vypomstí. Keď odhalí spojenie medzi mafiou, štátnou mocou a bankovými inštitúciami, ktorí perú špinavé peniaze, je odsúdený na smrť. Film Sto dní v Palerme pôjde o 22:55 na Jednotke.

Katja sa rozhodla vydať za Kurda Nuriho, ktorý má za sebou drogovú minulosť. Nuri jej sľúbil, že sa k drogovému biznisu už nevráti, a tak žijú spokojný a šťastný život s ich synom Roccom. Jedného dňa, keď sa Katja vracia domov, zistí, že ich šťastný život je nenávratne preč. Jej manžel so synom sú mŕtvi, zomreli po bombovom útoku. Katja odvtedy nemyslí na nič iné, len na pomstu. Film Odnikiaľ začne o 22:50 na Dvojke a v sobotu 21:50 na ČT2.

SOBOTA

Mike rozpráva svojej vnučke príbeh z detstva. Je to príbeh, ktorý prežil po smrti svojej matky so svojím otcom na opustenom austrálskom ostrove. S otcom našli hniezdo malých čerstvo vyliahnutých pelikánov, ktorým matku zastrelili lovci. S pomocou miestneho Austrálčana Billa sa im podarí vychovať tri pelikány. Medzi jedným pelikánom a Mikeom vzniká veľké priateľstvo. No všetko sa raz musí skončiť. Film Priatelia navždy začne o 12:00 na TV JOJ.

Film Zrodila sa hviezda sa dočkal v roku 2018 svojho už štvrtého spracovania. V najnovšej verzii sa predstaví speváčka Lady Gaga a Bradley Cooper, ktorý je aj režisérom filmu. Je to príbeh country speváka Jacksona, ktorý objaví talentovanú speváčku Ally. Jackson začne s Ally chodiť a predstaví ju svojmu publiku. Ally sa stáva každým dňom slávnejšou a známejšou, Jackson to ťažko nesie a musí bojovať so sebou samým. Film začne o 20:30 na TV Markíza.

NEDEĽA

Film s názvom Príbeh odvážneho muža je o skutočnej postave, mužovi, ktorý prekonal veľa prekážok aj za cenu bolesti. Letecký stíhač Alexej Petrovič Meresjev havaroval počas druhej svetovej vojny na nepriateľskom území v lese. Ťažko sa pri havárii zranil, ale nevzdal sa, každý deň prešiel aspoň 10-tisíc krokov a za 18 dní sa dostal na slobodu. Prišiel o obe nohy, ani to ho neodradilo, aby začal znova lietať. Film z roku 1948 pôjde o 16:05 na Jednotke.

Tesne pred Silvestrom sa v malom francúzskom meste nájdu telá dvoch znásilnených a zavraždených dievčat. Všetko nasvedčuje tomu, že ich zavraždil právnik Martinaud. Výsluch vedie jeho priateľ Gallien, ktorý ho celý večer počúva. Martinaudovi neverí už ani jeho manželka Chantal. Všetko svedčí proti nemu, napokon sa Martinaud prizná a vtedy vychádzajú na povrch nové dôkazy o jeho nevine. Teraz sa vynára otázka, prečo sa Martinaud priznal. Film Svedok začne o 21:40 na ČT2.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.