Ministerstvo spravodlivosti pod vedením Márie Kolíkovej vyhovelo volaniu liberálnej časti spoločnosti a odkleplo dotácie aj organizáciám, ktoré u ministra práce sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka so žiadosťami vlani neprešli pre údajný konflikt záujmov.

Kolíkovej (Za ľudí) rezort zverejnil zoznam žiadostí o poskytnutie dotácie na podporu ľudských práv na rok 2021. V ňom pri projekte Aliancie žien figuruje požadovaná suma dotácie 43 330 eur. Ministerstvo túto žiadosť schválilo v plnej výške.

Aliancia žien sa dočkala úplného preplatenia dotácií požadovaných na anketu Sexistický kix, ktorý upozorňuje na sexistickú reklamu na Slovensku. Jeho cieľom je podľa tvorcov projektu „povzbudzovať širokú verejnosť, ako aj ľudí zapojených do reklamnej tvorby ku kritickému, rodovo kompetentnému nazeraniu na rozpory reklamného sveta a každodennej reality“.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) vlani odmietol Sexistický kix dotovať zo štátnych peňazí, z ktorých väčšina mala podľa neho ísť na platy zainteresovaných expertov či porotcov. Namiesto 18-tisíc eur, ktoré Aliancia žien z dotácií na anketu požadovala, dal Krajniakov rezort vlani prednosť vyplateniu 13-tisíc eur na žiadosti z Fóra života a Poradne Alexis, ktoré podľa ministra skutočne pomáhajú ženám v núdzi a boli roky podfinancované.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.