29. apríla 2021

Lexmann: Nezabúdajte, že ste sľúbili chrániť náboženskú slobodu. Europoslankyňa apeluje na vládu

Lexmann: Nezabúdajte, že ste sľúbili chrániť náboženskú slobodu. Europoslankyňa apeluje na vláduKrvou postriekaný plagát s podobizňou Ježiša Krista v koptskom kostole v Alexandrii po útoku samovražedného atentátnika z 1.januára 2011. Foto: TASR/AP

Závažnému prenasledovaniu čelí vo svete vyše 300 miliónov kresťanov. Vyplýva to z najnovšej Správy o náboženskej slobode za rok 2021. Europoslankyňa Miriam Lexmann v tejto súvislosti vyzýva, aby vláda naplnila záväzok vytvoriť úrad splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva.

Správa uvádza, že v takmer v každom treťom štáte sa objavujú závažné porušenia práva na náboženskú slobodu. Report na Slovensku predstavila slovenská sekcia pápežskej nadácie ACN — Pomoc trpiacej Cirkvi.

Ako Štandard písal už po zverejnení správy v taliančine, ide o porušovanie slobôd veriacich v rôznych štátoch sveta, kde žijú približne dve tretiny obyvateľstva planéty. Najväčšími previnilcami sú Bangladéš, Čína, India, Pakistan a Nigéria. Prenasledovanie rastie pre pandemické obmedzenia, násilie džihádistov, ale aj v mene nového ponímania práv a kultúrnych noriem, ktoré odsúvajú náboženstvo do úzadia.

Správu na Slovensku predstavil riaditeľ slovenského úradu pápežskej nadácie ACN Miroslav Dzurech, spoločne s bratislavským pomocným biskupom Jozefom Haľkom a vedúcim redaktorom správy Markom von Riedemannom.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.