Pevný bod vo svete informácií

Štandard

Štvrtok 3. december 2020
22. novembra 2020, 14:27

„Je to tam!“ Vlhová ovládla Levi ďalším víťazstvom

„Je to tam!“ Vlhová ovládla Levi ďalším víťazstvomPetra Vlhová Foto: TASR/AP

Petra Vlhová absolvovala úspešný víkend a potvrdila víťazné prostredie fínskeho Levi. Výbornú formu potvrdila druhou výhrou a celkovo piatou v slalome. Shiffrinová na ňu opäť nestačila, slovenská lyžiarka oslavuje 16. prvé miesto Svetového pohára.

Po sobotňajšom triumfe Vlhová ovládla priebežné bodovanie Svetového pohára so 160 bodmi a aj priebežné bodovanie slalomu so 100 bodmi. V prvom kole nedeľňajšieho slalomu štartovala prvá. Predviedla solídnu jazdu bez výraznejších chýb, ale aj riskovania. S výsledkom 54,32 sekundy sa stala líderkou, no o prvé miesto sa delila so Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá prišla do cieľa v identickom čase. Pódiové umiestnenie si stále nárokovali aj Wendy Holdenerová a Mikaela Shiffrinová, ktoré zaostali len o niekoľko desiatok stotín.

V porovnaní so včerajškom nebola Vlhová so svojím prvým kolom celkom spokojná. „Neurobila som výraznú chybu, ale chýbala mi tam nejaká agresivita. Išla som dobre, ale mám pocit, že som mohla riskovať trošku viac v porovnaní so včerajškom. Nebrala by som to tak, že mám veľký náskok pred Mikaelou. Som na delenom mieste s Michelle, je tam ešte Wendy za nami. Druhé kolo budem musieť ísť veľmi naplno a riskovať, aby som potvrdila moju pozíciu,“ povedala.

Trať druhého kola bola veľmi podobná tej sobotňajšej, ktorú si Vlhová po úspešnej jazde pochvaľovala. Veľmi aktívne a agresívne vyštartovala za ďalším víťazstvom a bezkonkurenčne za sebou nechala ostatné favoritky.

„Je to tam!“ kričala Vlhová v cieľovej rovinke s najlepším časom.

„Dnes to bolo pre mňa veľmi náročné, pretože som bola pod veľkým tlakom po včerajších pretekoch. Som veľmi šťastná, že som dnes vyhrala. Dve výhry za dva dni sú vynikajúcim výsledkom,“ povedala po pretekoch.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Odoberajte náš newsletter

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.