Ak ste beloch a chcete ísť do blízkosti miesta v americkom meste Minneapolis, kde skonal Afroameričan George Floyd, pripravte sa na sériu pokynov. Miesto bolo už minulý rok centrom zvláštneho uctievania, ktoré pripomína kult.

Námestie Georgea Floyda. Tak sa nazýva okolie miesta, kde pri zásahu policajta Dereka Chauvina zomrel afroameričan George Floyd. Miesto je už takmer rok dejiskom protestu aktivistov Black Lives Matter, ktorí ho odmietajú opustiť aj po tom, ako súd vyhlásil Chauvina za vinného z vraždy. Podľa fotiek zo sociálnej siete Twitter pri vstupe na dejisko protestu pritom nájdete špeciálne inštrukcie pre belochov.

Čo to znamená? Mali by ste počúvať, učiť sa, či trúchliť nad smrťou Floyda. Dokonca aj váš hlas, pohyby či rýchlosť kroku musia nejakým spôsobom napomáhať tejto aktivite. „Pamätajte, ste tu, aby ste podporili a nie, aby ste boli podporovaní,“ dočítame sa nápise, ktorý Námestie Georgea Floyda označuje ako posvätné miesto pre komunitu, verejný smútok a protest.

https://twitter.com/MattFinnFNC/status/1384919393088548865

V prípade, že si chcete na danom mieste urobiť fotografiu, mali by ste sa zamyslieť, či to „skutočne chcete alebo potrebujete“. Nakoniec, ak uvidíte belochov, ktorí robia niečo „problematické,“ slušne sa im prihovorte, aby to bremeno nemuseli niesť černosi či iní farební ľudia.

Najnovšie autorské články