Pred nami je víkend a s ním tiež televízne tipy. Čakajú nás filmy podľa skutočnej udalosti, filmové knižné spracovania alebo film s Alainom Delonom.

SOBOTA

Film natočený podľa knižnej predlohy spisovateľa Ladislava Balleka, ktorý sa v 70. rokoch vrátil k tematike malomesta v autobiografickom diele Južná pošta. Rovnako je pomenovaný aj film. Autor sa vnára do minulosti, do času, keď mal len päť rokov. Film zachytáva osudy ľudí tesne po druhej svetovej vojne. Všetko je prezentované tak, ako to vtedy vnímal malý chlapec, vo filme vidíme striedanie ilúzie a reality. Rovnakú váhu kladie starosti o poštového holuba a pozornosti voči viacerým postavám v povojnovej situácii. Film Južná pošta sa začne o 20:35 na Dvojke.

Film z roku 1964 nám predstaví Jednotka v hlavnej úlohe s Alainom Delonom. V 18. storočí sa vo Francúzsku objavil bandita nazývaný Čierny Tulipán. Vrchný veliteľ si myslí, že za touto maskou sa skrýva gróf Gulillaume de Saint Preux. No nikto mu neverí, i keď má veliteľ pravdu. Jedného dňa je Čierny Tulipán zranený na tvári, preto sa medzi šľachtou nemôže ukázať. Zavolá si svojho mladšieho brata Juliena z Paríža, ktorý sa na neho veľmi podobá, aby sa za neho istý čas vydával. Film Čierny Tulipán uvidíte o 15:45 na Jednotke a o 23:40 pôjde jeho repríza.

Alain Delon vo filme Čierny Tulipán. Foto: ČSFD

NEDEĽA

Známy film z roku 2004 má na nedeľu pripravená Doma. Film natočený podľa knižného bestselleru Nicolasa Sparksa Zápisník jednej lásky. Hlavní hrdinovia príbehu sa spolu zblížili už počas dospievania. Trávia spolu svoj čas. No rodina dievčaťa Allie nie je nadšená z Noaha. Po rokoch sa tento pár znova stretáva. Vtedy sa musí Allie rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum. Celý príbeh je vyrozprávaný retrospektívne, predkladá ho starý muž svojej rovnako starej spoločníčke, ktorej pamäť až tak neslúži. Film sa začne o 22:15.

Nina má 12 rokov a jej rodičia sa rozvádzajú. Pri rozvode rodičia pozerajú skôr na seba a na svoje problémy, dcéru akoby prehliadali. Rovnako to vníma aj Nina. Jej jedinou záľubou je plávanie, v plávaní má všetko, čo jej doma chýba. No keď je ohrozená jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny krok. Slovensko-český film Nina z roku 2017 sa začne o 20:40 na Dvojke.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.