Po porážke Mikaely Shiffrinovej oslavuje slovenská lyžiarka 15. víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Petra Vlhová predviedla opäť fantastický výkon a vo fínskom Levi nechýbala na stupni víťazov. Obhajkyňa malého krištáľového glóbusu si pripísala prvé tohtoročné a celkovo pätnáste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Druhá skončila Mikaela Shiffrinová, tretia bola Katharina Liensbergerová.

Výsledky intenzívneho tréningu nenechali na seba dlho čakať. Vlhová predviedla bezchybnú jazdu v prvom kole slalomu. V strmej časti svahu opäť potvrdila, že dokáže zrýchliť a vytvoriť si drobný náskok pred ostatnými súperkami. Mikaelu Shiffrinovú nechala za sebou o pätnásť stotín sekundy a odsunula ju tak na druhé miesto. Tá si aj napriek výrazne dlhej absencii ukážkovo poradila s prvým kolom. Jej zjazd bol solídny, bez chýb a väčšieho riskovania.

Podľa Veroniky Velez-Zuzulovej ani Vlhová nesiahla na kraj možností. „Myslím si, že mala trošku rezervu v istých pasážach. Áno, môžeme povedať, že Petrina jazda bola bezchybná, ale ja si myslím, že vie ísť ešte lepšie,“ uviedla v priamom prenose RTVS.

Do druhého kola nastupovala Vlhová s malou výhodou, trať staval jej tréner Livio Magoni. „V podstate celé dva týždne sme trénovali skoro stále tú istú trasu. Bude to určite výhoda, ale zas nebude obrovská. Nech to postaví akokoľvek, súperky pôjdu tiež naplno. Budem sa snažiť z toho vyťažiť,“ uviedla slovenská lyžiarka.

Veľmi podobne vyzerali minuloročné preteky v Levi. Vlhová po parádnej prvej jazde druhé kolo nedokončila a z triumfu sa radovala napokon Shiffrinová.

Minulosť sa však nezopakovala, a aj napriek nepriaznivejšiemu počasiu, a značnej snahe favorizovaných zjazdárok, ktoré dali do druhého kola všetko, si Vlhová udržala líderskú pozíciu a môže tak oslavovať svoje 15. víťazstvo v Svetovom pohári.

„Nebolo to ľahké, na štarte snežilo a časť trate bola už zničená. Ale išla som naplno a som veľmi šťastná, pretože vlani som vypadla v druhom kole. Prvé víťazstvo hneď v prvom slalome Svetového pohára je vždy perfektné takže som spokojná,“ reagovala po výhre Vlhová.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.