22. apríla 2021

Štefan Holý o svojich zákonoch: Plná sála múdrych ľudí nikdy nič neurobí

Štefan Holý o svojich zákonoch: Plná sála múdrych ľudí nikdy nič neurobíPodpredseda vlády Štefan Holý. Foto: Matúš Zajac

Máloktoré návrhy zákonov vyvolali toľko odporu ako tie z dielne podpredsedu vlády pre legislatívu Štefana Holého. Zo strany odborníkov i politických partnerov. Stalo sa to pri návrhu zmeny verejného obstarávania, pri novom stavebnom zákone, čaká sa, čo prinesie jeho koncepcia výstavby nájomných bytov. Holý považuje svoj prístup za jediný reálne možný. Hovorí: Ak chcete v reálnom čase niečo urobiť, nemôžete nechať diskutovať plnú kinosálu odborníkov a pýtať sa ich, nech niečo vymyslia a dajú to na papier.

Vy ste taký trochu tajomný podpredseda vlády. V médiách sa vyskytujete málo, váš úrad nemá internetovú stránku, v kontaktoch na vládnom portáli máte jediné telefónne číslo. Prečo nie ste aktívnejší, čo sa týka výstupov na verejnosti?

Sme súčasťou Úradu vlády. Vystupujeme vždy, keď to považujeme za potrebné. Či už vydávaním tlačových správ alebo poskytovaním rozhovorov, ktoré sú tematicky zamerané. To je možno dôvod, prečo nie sme niekedy tak mediálne viditeľní ako niektorí iní koaliční partneri.

Okrem toho, že ste podpredsedom vlády, ste zároveň v predsedníctve hnutia Sme rodina. Výstupy potrebujete aj z politického hľadiska, vaše stranícke preferencie donedávna padali k piatim percentám.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.