Predsedníčka Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiová reagovala na rozsudok súdu s bývalým policajtom Derekom Chauvinom. Toho porota označila za vinného vo všetkých bodoch obžaloby za zabitie afroameričana Georgea Floyda.

Pred budovou Kongresu vo Washingtone sa po vynesení rozsudku konala tlačová beseda, na ktorej Pelosiová povedala nasledovné: „Ďakujem ti, George Floyd, že si obetoval svoj život za spravodlivosť. Že si tam bol a volal svoju mamu – ako to bolo srdcervúce – keď si volal na svoju mamu, nemôžem dýchať.“

Pelosiová následne dodala, že Floydovo meno bude „navždy synonymom pre spravodlivosť“. Tieto vyjadrenia sa však nestretli s veľkým pochopením. Ľudia na oboch stranách barikády Pelosiovú za jej slová skritizovali.

Podporovateľom BLM i novinárom mienkotvorných médií prekáža hlavne fakt, že Floyd sa mal podľa hovorkyne dobrovoľne obetovať. Ten však bol podľa nich zavraždený políciou. „Neočakával som nič iné od Nancy Pelosiovej. Rasizmus bol vždy spektrum,“ reagoval na vyjadrenie černošský spisovateľ Frederick Joseph.

https://twitter.com/FredTJoseph/status/1384633916028559361
Najnovšie autorské články