Jeho účet na Facebooku sleduje viac ako 30-tisíc ľudí. Konto má aj na Instagrame, na Youtube, zverejňuje videá i podcasty. Vysokoškolský profesor v odbore katolíckej teológie, ktorý rád vyhľadáva príležitosť na stretnutie s tými najrôznejšími skupinami ľudí bez ohľadu na vzdelanie či sociálny status. S bratislavským pomocným biskupom Mons. Jozefom Haľkom sme sa rozprávali o pôsobení v online priestore a návrate do chrámov po pandémii.

Snažíte sa byť blízko k ľuďom, tým starším, ale aj mladším, napríklad prostredníctvom sociálnych sietí. Čo však bolo prvým impulzom, povolaním do služby kňaza a pastiera?

V podstate to boli kňazi, ktorí tiež naplno žili svoju kňazskú službu. Počas komunizmu som spoznal kapucínske spoločenstvo aj tajných kapucínskych kňazov a rehoľníkov, medzi nimi súčasného špirituála kňazského seminára Jána Otrubu. On už v tom čase verejne pôsobil ako ekonóm, no popritom vo voľnom čase vykonával službu kňaza: tichú, ale veľmi účinnú. Druhý kňaz, ktorý pre mňa veľmi veľa znamenal, bol súčasný farár v Petržalke Milan Bubák. Pri týchto, ale i ďalších kňazoch som si povedal: takúto prácu by som chcel robiť a takýto by som chcel byť.

Čo konkrétne vás na nich inšpirovalo?

Najnovšie autorské články