Novelizovaný zákon o hazardných hrách, ktorý umožňuje obciam vlastným nariadením rozhodnúť o prevádzkovaní hazardu na ich území, včera poslanci v Nitre nevyužili.

Ďalší zákaz hazardu v Nitre včera poslanci stiahli z rokovania mestského zastupiteľstva. Informuje o tom portál nitraden.sk. Návrh rátal s úplným zákazom hazardu, čo mestám a obciam od 1. novembra umožňuje novela zákona o hazardných hrách, ktorou sa už nevyžaduje petícia obyvateľov.

Mestské zastupiteľstvo sa k všeobecne záväznému nariadeniu podľa primátora Marka Hattasa vráti zrejme na svojom najbližšom rokovaní, píše portál.  Až trikrát vo včerajšej diskusii vystúpil majiteľ siete kasín Róbert Vystavil, ktorý poslancov varoval pred absolútnym zákazom s tým, že keď nebude hazard legálny, tak sa bude dariť nelegálnemu. Navrhoval kompromis, ktorý mal umožniť fungovanie kasín v hoteloch.

Naopak, k hlasovaniu za zákaz mestských poslancov vyzval poslanec Národnej rady SR Martin Čepček (OĽaNO), ktorý bol jedným z iniciátorov prijatia poslednej novely zákona o hazardných hrách. Mestské zastupiteľstvo po približne dvojhodinovej diskusii rozhodlo o vrátení návrhu nariadenia na dopracovanie.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.