2. mája 2021

Namiesto modelingu sa stala lekárkou na misiách v Afrike: Snívam o živote na Božiu slávu a mne na spásu

Namiesto modelingu sa stala lekárkou na misiách v Afrike: Snívam o živote na Božiu slávu a mne na spásuMonika Paločková. Foto: osobný archív M. Paločkovej

Monika Paločková, mladá doktorka zo Zvolena, žije život ako vystrihnutý z filmu. Hoci spočiatku smeroval k úspešnej modelingovej kariére, mólo vymenila za africké slumy. Dnes pôsobí ako lekárka na misii v Afrike, kde pracuje aj na vzdelávaní, adopcii detí na diaľku a realizácii projektov, ktorých cieľom je väčšia samostatnosť miestnych. Čo všetko tam prežíva a akú úlohu v jej príbehu zohráva viera?

Pamätám si na to, keď ste vyhrali Miss stredných škôl, neskôr ste aj pracovali ako modelka. Ako sa človek z módneho móla dostane do extrémne chudobných oblastí čierneho kontinentu? To je trochu iný svet.

Modeling mi priniesol veľa zaujímavých skúseností, ktoré mi určite pomohli aj v Afrike. Už ako 17-ročná som začala sama cestovať po svete. Naučilo ma to byť samostatnou, zodpovednou, tiež som sa naučila jazyky. Paradoxne, počas prvého pobytu v Miláne som sa dostala k osobnej viere v Boha. Bola som konfrontovaná s morálnymi otázkami a bol to vek, kedy som si musela vybrať cestu, akou v živote budem smerovať. Každopádne, pri tejto práci som nemala pocit, že naplno využívam svoje talenty a potenciál darovaný do vienka. Preto som sa rozhodla pre medicínu.

Ako dlho už pôsobíte v Afrike a čo vás podnietilo ísť tam pracovať?

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.