18. apríla 2021

Zuzana Baťová robí politiku

Zuzana Baťová robí politikuZuzana Baťová, riaditeľka ŠÚKL. Foto: Martin Baumann/TASR

Igor Matovič pri zaobstaraní vakcíny Sputnik V spravil toľko kiksov, že obhajovať ho je prakticky nemožné. To však jeho protistranu nevyviňuje. Šéfka liekového úradu Zuzana Baťová robila politiku, pričom bola to ona, kto konflikt s bývalým premiérom začal.

Bývalého premiéra Igora Matoviča možno obhajovať len s veľkými ťažkosťami a sebazaprením. Platilo to pri jeho početných excesoch v minulosti a nič sa na tom nezmenilo ani v posledných týždňoch, keď jeho arogancia vyústila do koaličnej krízy a výmeny na poste šéfa kabinetu.

Zámerne pritom hovorím o arogancii a nie o samom nákupe Sputniku V. Ten kameňom úrazu nebol. A to aj napriek krvavým očiam niektorých politikov a novinárov blúzniacich o zrade partnerov. Veď o túto očkovaciu látku je medzitým záujem nielen v Maďarsku, ale aj v Česku, Rakúsku, v Bavorsku a podáva sa v San Maríne. Okruh sa pritom zrejme ešte rozšíri.

Inými slovami, problémom bola skôr forma než obsah nákupu. Reč je o škandalóznom obchádzaní slovenskej diplomacie a koaličných partnerov, bulvarizovaní inak vážnej zdravotníckej témy či o využívaní akcie na vlastné PR. Vrcholom bola Matovičova posledná tlačová konferencia, na ktorej okrem iného prezradil, že zmluvu s Rusmi ani nečítal, a keď sme definitívne zistili, že Sputnik skôr nevybavil, ako vybavil.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.