Pred nami je víkend a s ním tiež výber televíznych tipov. Čakajú nás dobré kriminálky či španielska dráma.

SOBOTA

Práca investigatívnych novinárov pôsobí na prvý pohľad dôležito, no aj tajomne. Občas je to trochu prehnané, ako dokazuje nejeden reálny prípad, ale investigatívni novinári vedia zaujať politikov i verejnosť. A ako vieme aj z našich pomerov, môže im ísť aj o život. Ideálna látka pre thriller.

Cal McAffrey je skúsený novinár v denníku Washington Globe. Jedného dňa príde správa o smrti poslíčka s pizzou a bezdomovca. Správa môže byť pre investigatívneho novinára nezaujímavá, no Cal si to spojil so smrťou asistentky vplyvného kongresmana Stephena Collinsa. Zo začiatku sa to javilo ako samovražda, no vyplávala z toho vražda s účelom cielenej likvidácie politika. Collins a McAffrey sú dlhoročnými kamarátmi, preto má Cal zaujímavé informácie z prostredia politiky. Pri vyšetrovaní tejto záhady je ohrozený novinár, ktorý môže prísť o život. Vo filme sa predstavia známi herci ako Russell Crowe, Ben Affleck alebo Helen Mirrenová. Film Na odstrel pôjde o 22:40 na JOJ Plus.

Film natočený podľa knižnej predlohy Ladislava Balleka Pomocník. Príbeh rodiny Riečanovcov, ktorá sa po druhej svetovej vojne presťahovala na juh Slovenska, kde po maďarskom utečencovi získala mäsiarstvo. Spolu s mäsiarstvom získala tiež pomocníka Valenta Lančariča. Jeho pomoc prinesie síce rodine bohatstvo, no v konečnom dôsledku spôsobí jej rozpad. Film hovorí aj o zložitom období povojnovej rekonštrukcie krajiny. Film Pomocník začne o 20:35 na Dvojke.

V sobotu na ČT art pôjde španielska dráma. Ide o film podľa knižnej predlohy, kde Julieta po smrti svojho manžela už nie je taká, ako bývala. Jej dcéra Antia ju v jej 18-tich rokoch opúšťa a Julieta ostáva sama. Od toho dňa začne matka svoju dcéru hľadať. Nedarí sa jej to 12 rokov. Až jedného dňa stretne Antiinu kamarátku, vtedy sa rozhodne vrátiť späť do domu v Madride, kde čaká na svoju dcéru. Počas čakania zatiaľ píše všetko, čím si prešla ona a jej rodina. Film Julieta začne o 22:10.

NEDEĽA

Nedeľné popoludnie – to nie je len Poirot. Televízia Doma sa tomuto tradičnému nedeľnému programu pokúsi konkurovať s príbehom dvoch kúzelníkov z obdobia krátko pred tým, ako Poirot namáhal svoje šedé bunky. Odohráva sa na prelome 19. a 20. storočia v Londýne, v čase keď kúzelníci patrili medzi veľmi obľúbených v spoločnosti. Dvaja mladí kúzelníci sa rozhodnú ísť touto cestou. Prvý z nich, Robert Angier, dokáže aj jednoduché a nenápadité kúzla odprezentovať a priviesť do dokonalosti. No Alfred Borden stále hľadá spôsoby, ako odprezentovať svoje kreatívne kúzla. Napriek svojim odlišnostiam sú títo dvaja kúzelníci kamaráti a navzájom sa obdivujú. No keď pri ich nepodarenom spoločnom triku zahynie Robertova manželka, stávajú sa z nich nepriatelia. Každý z nich chce byť najlepší. Film Dokonalý trik začne o 15:55 na Doma.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.