Po tom, čo si Zvolen a Trenčín svoj zápas predohrali, je dnes na programe ďalších päť zápasov pätnásteho kola hokejovej Tipos Extraligy. Do diania sa už zapojil aj vnútornými problémami sužovaný Liptovský Mikuláš, žiaden z klubov nateraz nehlási problémy s koronavírusom. Zaknihujeme tak zrejme kompletné dohrané kolo a zdá sa, že najvyššia hokejová súťaž ma svoje najťažšie dni za sebou.

Poprad – Michalovce 

Šláger kola sa črtá pod Tatrami, kde domáci líder privíta ambiciózne Michalovce. Zemplínčania ako prví pristúpili k trénerskej výmene. Nekompletnú tabuľku síce nedávno viedli, ale po sérii piatich prehier spadli na aktuálne siedme miesto, na čo už reagovalo aj vedenie klubu. Novú fínsku metlu Michalovce vyskúšajú na popradskom ľade. Tréner Tomasz Juhani Valtonen má bohaté skúsenosti z fínskej, švédskej či nemeckej ligy, pôsobil aj pri fínskej reprezentácii do 20 rokov a poľskom národnom tíme. Nutne potrebuje zlepšiť najme defenzívu líšok. S 3,8 inkasovaného gólu na zápas patria k najhorším v lige. Oba tímy disponujú produktívnou ofenzívou, no paradoxne v ich vzájomných dueloch padá gólov pomerne málo. Rozbehnutý Poprad na čele s lídrom produktivity Haščákom vyhral posledné štyri vzájomné duely a aj preto je v zápase favoritom.

Detva – Slovan

Ďalší zaujímavý duel sa črtá pod Poľanou, kde sa stretnú tabuľkoví susedia. Detva pod trénerom Bokrošom atakuje vyššie poschodia, na aké bola zvyknutá doteraz. Pomaly sa rozbieha aj Slovan, ktorý iste bude chcieť Detvanom oplatiť domácu divokú prehru 6 : 7 z októbra. Špecifickú príchuť bude mať zápas pre útočníka Rastislava Gašpara, ktorý len nedávno zmenil pôsobisko a prestúpil z Detvy do Slovana.

Nové Zámky – Liptovský Mikuláš

Do Nových Zámkov zrejme pricestuje tím z Liptova, ktorého vedenie nateraz ustúpilo z plánu zbaviť sa dlhov prostredníctvom prevodu licencie na nový subjekt. Hráčski rukojemníci ako baranidlo na zväz zatiaľ nezabrali, a tak sa môžu vrátiť k hokeju. Naposledy vo Zvolene Liptáci získali prvý bod, a to svojom ôsmom zápase. Favoritom je ale domáci tím, ktorému zatiaľ patrí tretie miesto.

DVTK – Banská Bystrica

Ďalší duel tabuľkových susedov, ktorý nemá vyloženého favorita. Oba tímy zatiaľ ponúkajú nevyrovnané výkony, načo u baranov reagovali zmenami v kádri a posilnením realizačného tímu o Richarda Zedníka. Vzhľadom na doterajšiu produktivitu veľa gólov očakávať netreba.

Košice – Nitra

Siedme Košice hostia druhú Nitru. Corgoňom zabral faktor Stavjaňa a v novej sezóne zaznamenali značné oživenie. Košický káder hľadá recept po odchode viacerých opôr. Pripísali si síce tri výhry v rade a body ich čakajú aj za kontumáciu zápasu s Liptovským Mikulášom, no presvedčivejšia forma je na strane Nitry. Zápas vysiela od 18:00 h stanica Sport2. 

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0