AKTUALIZOVANÉ Po bývalom šéfovi Najvyššieho súdu a volebnom lídrovi strany Vlasť Štefanovi Harabinovi má pátrať polícia. Harabin pre TASR najskôr potvrdil, že o policajnom pátraní vie. Neskôr však jeho existenciu na sociálnej sieti poprel a hovoril o lžiach policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Harabin pôvodne vyhlásil, že pátranie by malo súvisieť s tým, že nepreberal zásielky od vyšetrovateľa. „Pozvánky som nepreberal, lebo keď som išiel na poštu a nenosím rúško, lebo nemám takú právnu povinnosť, tak ma na poštu nepustili,“ spresnil. Harabin zdôraznil, že policajti následne pri snahe doručiť mu osobne predvolanie mali viackrát porušiť domovú slobodu.

Uviedol, že podal trestné oznámenie na policajného prezidenta Petra Kovaříka a príslušného vyšetrovateľa. „Ešte niekedy 15. decembra robil Kovařík tlačovú konferenciu a povedal tam, koho budú stíhať za 17. november. Ale necitoval mená a priezviská. Hneď nato mi však volali novinári s tým, že budem vyšetrovaný za podnecovanie,“ dodal. Na Hodžovom námestí sa 17. novembra konal protest proti vtedajšej vláde.

V rozpore s predošlými tvrdeniami Harabin neskôr v stredu na sociálnej sieti verejne vyhlásil, že v pátraní sa nenachádza a tento dojem sa vraj snažia iba „podvodne a lživo podsúvať občanom“ policajný šéf a policajt Jakub Podmajerský.

Na podporu svojich slov uviedol svoju skúsenosť s redaktormi televízií Markíza a TA3 v momentoch, keď k tejto téme poskytoval rozhovor. „Cez moju 90-minútovú prítomnosť na ulici v ich blízkosti by ma policajti jednoducho už museli vypátrať, aj keby nechceli,“ pokračoval volebný líder Vlasti.

„Ako ‚neveriacemu Tomášovi‘ som ponúkol ešte jeden dôkaz, ktorý aj vykonal [redaktor Markízy, pozn. red.]. Na môj podnet zavolal mobilom políciu cez číslo 158. Ozval sa mu dozorný, ktorého sa pýtal, či je Harabin v pátraní. Dozorný odpovedal, že nevie o tom, ale keď je, tak na miesto našej lokalizácie pošle políciu do 5 minút. Čakali sme tam najmenej 15 minút a polícia neprišla,“ zakončil Harabin.

(tasr/ste)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.