13. apríla 2021

Prezidentka nosí v kabelke olej a tam, kde horí, ešte prilieva, hovorí poslanec Šefčík

Prezidentka nosí v kabelke olej a tam, kde horí, ešte prilieva, hovorí poslanec ŠefčíkZuzana Čaputová počas brífingu po navšteve Biomedecínskeho centra SAV. Foto: Michal Svítok/TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok vyjadrila podporu vedeckým inštitúciám, ktoré schvaľujú Sputnik V. Vyjadrenia expremiéra Igora Matoviča, ktorý ich pravdepodobne nazval idiotmi, dôrazne odsúdila. Poslanci OĽaNO ale stoja za straníckym lídrom. Prezidentka vraj situáciu vyhrocuje, sama sa pritom nepričinila o žiadne vakcíny.

Po zverejnení informácií, že Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nedokáže schváliť očkovanie Sputnikom V, pretože zo strany ruského výrobcu nedostal 80 percent potrebnej dokumentácie, sa o slovo prihlásil expremiér Igor Matovič.

„GRATULUJEM IDIOTI! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské. Vám, ktorým je to rovnako ľúto ako mne, sľubujem, že to nevzdám. Aj keď nateraz neviem ako ďalej. Viac info zajtra na tlačovke o 10:30,“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

Nie je jasné, komu dehonestujúce pomenovanie patrilo, z kontextu ale vyplýva, že expremiér mal na mysli vedcov zo Štátneho ústavu a Biomedicínskeho centra SAV, ktorí vykonávali laboratórne testy ruskej vakcíny. Ich závery mali za dôsledok, že očkovanie sa opäť posunulo a 200 000 dávok Sputnika ostalo v skladoch.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.