Hodnotíme výkony slovenských reprezentantov v záverečnom dueli Ligy národov.

Deň po spoločnom sviatku oboch štátov si to ich futbalové reprezentácie rozdali v trinástom vzájomnom zápase. Slováci neuspeli a natiahli negatívnu šnúru s Čechmi na štyri prehry v rade, všetky v Lige národov. Celkovo sme v trinástich zápasoch vyhrali trikrát, dva zápasy sa skončili remízou a osemkrát sme prehrali. Máme aj pasívne skóre 12 : 27 a v hokejovej terminológii by sa už zdalo, že máme zarobené na český komplex.

Tarkovičov tím prichádzal do Plzne v dobrej nálade. Zaknihoval postup na najbližšie Euro, prešmykol sa do druhého koša pre žreb kvalifikácie na MS v Katare. Osud v Lige národov už nemal vo svojich rukách a čelil motivovaným a favorizovaným Čechom.

Z kádra, o ktorý sa zrejme budeme opierať na európskom šampionáte, chýbali vykartovaný Duda, zranený Boženík a Hancko. Pod karanténou je Haraslín a k dispozícii neboli ani Škrtel a Weiss, ktorí privolili na reprezentačný comeback. To značne obmedzovalo taktické možnosti trénera najmä v ofenzíve, kde na hrote nakoniec nastúpil Ďuriš. Nepomohlo ani päť striedaní, po ktorých pôsobila naša hra často chaoticky.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.