Obvinenie z rasizmu, ktorému čelí český futbalista Kúdela zo strany Glena Kamaru, vyhodnotil inšpektor UEFA ako tvrdenie proti tvrdeniu. Za urážku dostal hráč Slavie stopku na jeden zápas. Vynechá tak štvrťfinálový duel s Arsenalom. Prípadom sa bude ďalej zaoberať etická komisia. Ak by sa potvrdil rasistický podtón slovného útoku, hrozí Kúdelovi dištanc na desať zápasov, Kamarovi za fyzické napadnutie len päť.

Slavia Praha sa postarala o senzáciu v Európskej lige, keď vyradila z osemfinále Glasgow Rangers. Zápas rozbúril vlnu emócií a ohlasov, avšak nie výsledkom, ale dianím na ihrisku. Najvýraznejším bol zákrok útočníka Rangers Kemara Roofa, ktorý kopol do tváre brankára Slavie Ondřeja Kolářa. Ten skončil v nemocnici so zlomeninou čelovej kosti. Roof dostal červenú kartu, za počin sa neospravedlnil ani on, ani klub.

Vyvrcholenie konfrontácie dvoch klubov prišlo až po skončení odvetného zápasu. Záložník Glen Kamara v útrobách štadióna fyzicky napadol Slavistu Ondřeja Kúdelu. Dôvodom bola urážka, ktorou ho počastoval český futbalista súpera počas hry. Záložník Glasgowa následne obvinil Kúdelu z rasizmu. Ten priznal, že sa vyjadril na adresu Kamaru vulgárne, údajne slovami „fuck guy“, no akýkoľvek rasistický podtón odmieta, rovnako aj jeho klub. Slavia podala na Kamaru trestné oznámenie za napadnutie.

Hráč Glasgowa Kemar Roofe kope do hlavy českého brankára Slavie Ondřeja Kolářa, za čo dostal červenú kartu. Foto: TASR/AP

Prípadom sa zaoberal inšpektor Európskej futbalovej únie (UEFA). Kúdelu potrestal jednozápasovou stopkou za nadávku. V prípade Kamarovho útoku navrhol disciplinárny postih. Vyšetrovanie posunuli Kontrolnej, etickej a disciplinárnej komisii UEFA, ktorá bude vyhodnocovať dôkazy. Ak by sa preukázal rasistický podtón, hráčovi hrozí dištanc až na desať zápasov. Kamarovi za napadnutie o polovicu kratší trest.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.