24-ročný Bálint Világi bol minulý týždeň kvôli podozreniu z držania ľahkých drog zadržaný na hraničnom priechode maďarskou políciou.

Informáciu priniesol denník Pravda.

Világiho syna Bálinta zadržali na slovensko-maďarskej hranici s marihuanou. Incident sa udial ešte minulý týždeň v utorok pri kontrole na hraničnom priechode Medveďov – Vámosszabadi. Maďarskí policajti si všimli zvláštne správanie mladíkov v luxusnom voze SUV. V aute sedel 21-ročný András S. a Bálint Világi. Pri prehliadke auta policajti našli v bočných dverách podozrivú sušinu, malo ísť o marihuanu. Jej množstvo nie je známe, no podľa informácii Pravdy malo ísť o 36,7 gramov. Po výsluchu bola dvojica prepustená.

„Obaja slovenskí muži priznali držanie nelegálnej drogy a jeden z nich mal tiež pozitívny test na drogy, vyšetrovatelia ich preto vypočuli ako podozrivých z drogovej trestnej činnosti,“ cituje denník Pravda oficiálnu webstránku maďarskej polície.

Maďarský podnikateľ Oszkár Világi patrí medzi najvýznamnejších slovenských oligarchov, je predsedom predstavenstva rafinérie Slovnaft a majiteľom futbalového klubu DAC Dunajská Streda. Világi je pôvodne právnik, po Nežnej revolúcii bol dva roky poslancom za hnutie Verejnosť proti násiliu. Po odchode z parlamentu založil právnickú kanceláriu s bývalou poradkyňou prezidenta Václava Havla Erikou Csekesovou a venoval sa právnemu poradenstvu pre zahraničných investorov pri vstupe na slovenský trh. Zastupoval aj maďarský koncern MOL, ktorý kúpil slovenský Slovnaft. V ňom Világi spočiatku figuroval ako člen dozornej rady, od roku 2006 je generálnym riaditeľom spoločnosti.

Bol tiež členom republikovej rady Strany maďarskej koalície. Český insiderský ekonomický web motejlekskocdopole.com jeho majetok odhaduje na stovky miliónov eur.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.