Hrivík získal ocenenie pre najlepšieho hokejistu najvyššej švédskej ligy. Stal sa tak prvým Slovákom, ktorý vyhral Zlatú prilbu. Zároveň ukončil základnú časť ako najproduktívnejší hráč súťaže. Hoci hokejistu čaká ešte porcia zápasov v play-off, trénerovi reprezentácie Ramsaymu sa už teraz črtá možnosť ako posilniť ofenzívu tímu na majstrovstvách.

Slovenský útočník Marek Hrivík sa stal najproduktívnejším hráčom najvyššej ligy vo Švédsku. Hokejisti SHL ho zároveň zvolili za najlepšieho a získal ocenenie Zlatá prilba. V minulosti boli držiteľmi trofeje hviezdy ako Peter Forsberg či Henrik Lundqvist, nechýbali ani hráči NHL Mats Zuccarello, Jakob Silfverberg a Kristian Huselius.

„Je naozaj skvelé získať takéto ocenenie práve preto, že hlasujú hráči ligy. Viem, kto všetko predtým vyhral Zlatú prilbu a byť teraz súčasťou tohto zoznamu je úctyhodné. Som prekvapený, ohromený aj hrdý,“ uviedol Hrivík pre oficiálnu klubovú stránku Leksands IF. Stal sa ôsmym nešvédskym hráčom, ktorý získal toto ocenenie.

Hoci cenu zvykli hokejisti vyhrať pred odchodom do zámoria, Hrivík sa jej dočkal až po tom, ako v najlepšej súťaži sveta nedokázal zotrvať. Napodobnil tak Joakima Lindströma, ktorý taktiež po nevydarených pokusoch udomácniť sa v NHL, zvolil návrat do rodného Švédska. Trikrát sa stal najlepším hráčom ligy, čo sa žiadnemu hokejistovi pred ním nepodarilo.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.