V čiernej farbe budú podľa regionálneho Covid automatu od najbližšieho pondelka už len okres Poprad a Kysucké Nové Mesto.

V bordovej zóne bude 36 okresov, v červenej 39. Do prvého stupňa varovania sa dostali dva okresy. Dnes o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR. Krajina naďalej zostáva v čiernej farbe.

„Pod hranicou 3 000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Situácia na Slovensku sa podľa ministerstva mierne zlepšuje vďaka dôslednému dodržiavaniu opatrení zo strany verejnosti.

Na Slovensku od marca pokračuje pozvoľný pokles potvrdených prípadov COVID-19. Naďalej klesá aj počet výjazdov záchrannej zdravotnej služby ku covid pozitívnym, respektíve suspektným pacientom. Za uplynulý týždeň mali 1 271 výjazdov. Pokles je badateľný naprieč krajmi.

Očkovanie v krajine podľa ministerstva plynule pokračuje. Aktuálne je aplikovaných 1 022 654 dávok, druhú dávku už dostalo 263 913 ľudí. Očkuje sa aj v zariadeniach sociálnych služieb. „V 74 percentách týchto zariadení je už aplikovaná prvá dávka očkovacej látky, druhou dávkou sa už očkovalo v 44 percentách,“ spresnila Eliášová.

Do konca apríla podľa hovorkyne krajina očakáva dodanie 292 500 očkovacích dávok od spoločnosti Pfizer a BioNtech, 80 400 dávok od Moderny, 200 000 od Astra Zeneca a koncom apríla 26 400 dávok od Johnson & Johnson.

(tasr)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.