Desiaty, jubilejný, ročník Godzone konferencie sa uskutoční už budúci víkend 16. a 17. apríla. Aj tohtoročná konferencia využije potenciál „online sveta“, prostredníctvom ktorého môžu organizátori sprostredkovať evanjelium tisícom ľudí. Prihlasovanie na konferenciu je v plnom prúde a webstránka udalosti odhalila i podrobný program. 

Si pripravený?

S predstavením tohtoročnej Godzone konferencie zaznieva veľká otázka: „Si pripravený?“ Pripravený na čo, na koho? „Tá otázka nás vyzýva uvedomiť si, že On je pripravený vždy, keď sme pripravení my! Nie pripravení vydať výkon. Pripravení byť otvorení pre to, čo chce Boh robiť. Po tomto všetkom chceme byť pripravení v praktickom žití viery, pripravení ísť ešte ďalej, ak s pokorou pripustíme, že sa to dá,“ odpovedá Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone. Tému približuje aj pozvánkové video konferencie.

Program konferencie

Piatkový program otvorí modlitba chvál pod vedením umeleckého zoskupenia PiarMusic a s témou Pripravený ísť ešte ďalej sa divákom prihovorí vedúca osobnosť spoločenstva Martindom z Bratislavy Mário Tomášik. Piatkový večer bude tiež večerom svedectiev a hľadania pripravenosti v sprievode kapely Timothy, ktorá je súčasťou služby Mládež pre Krista na Slovensku. 

PiarMusic. Foto: archív projektu Godzone

Sestra Helena Torkošová, františkánka, ktorá pôsobila ako misionárka v Kazachstane, otvorí sobotné ráno otázkou Si pripravený starať sa o svoje svetlo? v sprievode modlitieb kapely Maranatha, a keďže Godzone konferencia sa nezaobíde bez svätej omše, tú tohtoročnú bude celebrovať otec biskup Mons. Jozef Haľko. 

Sobotný program ďalej povedú Lámačské chvály, kapela ESPÉ, otec Ján Buc a mnohí iní. Novinkou konferencie sú krátke rozhovory, ktoré budú nasledovať po každej prednášanej téme. „Nechceme ostávať len pri veľkých slovách, chceme sa nechať oživovať Duchom Svätým aj skrze skutočné príbehy a svedectvá, a tak posúvať praktické žitie viery našich životov na novú úroveň,“ komentuje Soňa Valachová z organizačného tímu Godzone konferencie.  

V týchto diskusiách budú mať diváci možnosť vypočuť si svedectvá Zuzany Petrovej, Lenky Jamborovej, Jakuba Barbierika, Mateja „Ogara“ Saba a mnohých iných. 

Detská konferencia

Organizátori nezabúdajú ani na deti a tak ako každý rok sa bude pomedzi jednotlivé bloky programu diať aj Detská konferencia. Keďže aj deti sú súčasťou generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo, kvalitný program a modlitby čakajú aj tých najmenších. 

Foto: projekt Godzone

PBS

Na stránke Godzone konferencie sa neustále realizuje kampaň „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ ponúkajúca pomoc ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť lístok na konferenciu. Stačí, keď o ňu požiadajú na stránke konferencia.godzone.sk. Súčasne je tu pozvanie pre ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť a zaplatiť iným vstupenku. Kampaň PBS tak sprostredkuje to, aby online Godzone konferenciu mohol prežiť naozaj každý.

Godzone konferencia bude pre účastníkov s platnou vstupenkou dostupná 7 dní v archíve. V prípade, že si ľudia nestihnú pozrieť naživo všetky bloky alebo si budú chcieť prednášky pozrieť znovu, bude to možné vďaka archívu. 

Realizácia Godzone konferencie je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

Foto: archív projektu Godzone

Denník Štandard informovali organizátori konferencie.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.