Vitajte, sme vo finále! V poslednej časti nášho Jarného budíčka vás prevediem deviatimi zakopnutiami, na ktoré si musíte dávať pozor na ceste za naplnením osobného poslania. Samozrejme, ponúknem aj efektívne riešenia či zmeny uvažovania nad ich príčinami. Pri niektorých sa len krátko zastavím, pri iných pobudnem trošku dlhšie. To všetko spolu s Billom O'Hanlonom, autorom skvelej knižky s názvom Lenivcova cesta k úspechu. Poďme na to!

Prvá prekážka: príliš sa riadite svojimi pocitmi

Začnem zostra – zakopnutie číslo jeden má názov: príliš sa riadite svojimi pocitmi. Emócie sú dobrý sluha, no zlý pán. Táto formulácia je trochu prehnaná, uznávam, ale chcem prostredníctvom nej niečo zdôrazniť. Keď sa pustíte do realizácie svojho poslania, vízie, cieľu, je dôležité, aby ste sa nezačali riadiť iba svojimi pocitmi. 

https://open.spotify.com/episode/1va3QeQwwlFEGE5NdQtDlH?si=d9bc9d50888b45b8
Jarný budíček si môžete vypočuť aj ako podcast.

Na ceste za svojím snom sa ponoríte do neprebádaných vôd a budete prechádzať po cestičkách, ktorými ste ešte nikdy nešli. Nepoznané v nás prirodzene vyvoláva strach a pochybnosti. A toto teda nie sú dobrí radcovia či vodcovia na ceste k úspechu. Tí skôr brzdia, paralyzujú, zneisťujú. Väčšina ľudí sa pri ich „dobre mienených“ radách zastaví, zasekne alebo dokonca zaradí spiatočku. 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.