Na protivládnom proteste bolo množstvo normálnych a oprávnene zúfalých ľudí. Zneužitých Marianom Kotlebom a arogantne osočených Jaroslavom Naďom.

Svalovci v čiernych bundách s obskúrnymi insígniami, významné zastúpenie mladíkov v zelených tričkách, čudáci všemožného druhu, pomer mužov a žien asi tak 4 : 1. Nie, to nie je opis včerajšieho obrovského protivládneho protestu, ale minulých protestov strany ĽSNS, na ktorých som sa ako novinár zúčastnil.

Od Prezidentského paláca v utorok kráčal úplne inak vyzerajúci dav. Boli tam rodiny s deťmi, slušne oblečená mládež vrátane mnohých dievčat, dôchodcovia so sviečkami. Áno, našli sa aj futbaloví fanúšikovia Ultras či alkoholom podgurážení muži v bomberách, no tí boli medzi radovými účastníkmi v jasnej menšine.

Bez ohľadu na to, či s vládnymi opatreniami súhlasíme, alebo nie, zhodneme sa zrejme na fakte, že množstvo ľudí sa v čase pandémie dostalo do zložitej životnej situácie nie vlastnou vinou. Je naozaj ťažké uveriť tomu, že sa dnes nájdu tisíce normálnych zúfalých ľudí, ktorí sú vo svojej nemohúcnosti ochotní ísť na námestia?

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.