AKTUALIZOVANÉ V staronovej vláde, ktorú prezidentka vymenuje vo štvrtok, bude chýbať aj štátny tajomník Vladimír Ledecký. Pôsobil na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, ktoré vzniklo krátko po voľbách. Odchádza na vlastnú žiadosť.

Informáciu priniesol portál Aktuality.sk. Sám Ledecký im ju ale priamo nepotvrdil: „Budem sa vyjadrovať, až keď bude návrh na vláde. Boli urobené nejaké rozhodnutia, s ktorými sa neviem stotožniť.“

Ledecký v rezorte pôsobil pod svojou straníckou šéfkou Veronikou Remišovou. Po odchode z ministerstva sa ako zvolený poslanec vráti do parlamentu, kde ako náhradníčka skončí lekárka Andrea Letanovská, ktorá sa v strane venuje zdravotníctvu. Počas koaličnej krízy patrila ku krídlu, ktoré stálo proti Remišovej a žiadalo odchod z vlády v prípade, že by v nej nezostala SaS.

Voči manažmentu vlády Igora Matoviča a bývalému ministrovi Marekovi Krajčímu sa ostro kriticky vyjadrovala už pred vládnou krízou.

Krajčí a Krajniak opäť poslancami

Do parlamentných lavíc sa vracajú aj dvaja bývalí ministri Marek Krajčí z OĽaNO, ktorý riadil ministerstvo zdravotníctva a Milan Krajniak zo Sme rodina, ktorý viedol rezort práce a rodiny. Tí sa stanú členmi parlamentných výborov. Viaceré úpravy v zložení výborov odsúhlasili poslanci Národnej rady na stredajšom rokovaní.

Krajčí nastúpi ako člen zdravotníckeho aj mandátového a imunitného výboru. Krajniak sa stane členom brannobezpečnostného výboru i osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu.

Exministri sa vrátili do parlamentu počas aktuálnej schôdze po tom, ako obaja podali demisie. Krajčí opustil kabinet po nákupe ruskej vakcíny Sputnik V a po prepuknutí koaličnej krízy. Krajniak odišiel z funkcie neskôr, chcel vraj prispieť k rekonštrukcii vlády a ukončeniu koaličnej krízy.

(gas, tasr)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.