1. apríla 2021

Kňaz Ján Buc: Keď Pán Boh povie, že mám ísť, ja už mám zbalené. Na nebo sa teším

Kňaz Ján Buc: Keď Pán Boh povie, že mám ísť, ja už mám zbalené. Na nebo sa tešímJán Buc. Foto: Anton Frič

Charizmatický kňaz, ktorý oslovuje ľudí naprieč generáciami. Mladí ho počujú zápalisto kázať na kresťanských festivaloch, konferenciách, na Godzone tour, dlhé roky bol predsedom Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže, venoval sa formácii animátorov v rámci Diecéznej animátorskej školy. Staršej populácii sa stal známym vďaka pôsobeniu v katolíckej televízii LUX.

Tri roky bol riaditeľom TV LUX a doteraz v nej pravidelne slúži ranné sväté omše a hosťuje v niektorých reláciách. Minulý rok vyšli dve knihy, na ktorých sa autorsky podieľal. Poznať ho môžete aj z podcastov Denné povzbudenie v denníku Štandard. Aktuálne správca farnosti Východná, rímskokatolícky kňaz Ján Buc, odpovedal na otázky o živote, o zázrakoch, o korone i o slávení Veľkej noci.

Vaša služba je veľmi prepojená s mladými ľuďmi. Ako ste prežívali svoje obdobie dospievania?

Moje detstvo i mladosť boli veľmi krásne. Je mi ľúto, že deti a mladí dnes nemôžu zažívať to, čo sme zažívali my v tom čase. Môže to vyznieť trochu starecky, ale je pravda, že sme vtedy mali iný štýl života. Bolo to oveľa viac spojené s reálnymi fyzickými priateľstvami, s prírodou, športom. Mal som veľa priateľstiev a aj sme veľa vystrájali. Niekedy to bolo aj trochu na hrane (úsmev). Ale bolo to krásne aj vďaka mojim skvelým rodičom, ktorí nás dobre vychovávali a investovali do nás veľa času. S otcom som trávil veľa času, to je dnes málokedy vidieť.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.