Slovensko zvíťazilo 2:1 v kvalifikačnom zápase MS 2022 proti Rusku. Po dvoch remízach si tím napravil reputáciu a pripísal si cenné tri body. Pred jesenným pokračovaním figuruje v tabuľke na treťom mieste.

Do svojho tretieho kvalifikačného zápasu MS 2022 proti Rusku vstúpilo Slovensko s podstatnou obmenou zostavy. Úvod zápasu patril však jedenástke „zbornej“, ktorá si dokázala vypracovať šancu už v druhej minúte. Golovinova strela z priameho kopu napokon bránu tesne minula.

Slovenskí futbalisti hrali aktívnejšie, viac behali v porovnaní s predchádzajúcimi dvomi zápasmi, no na kopačkách mali istú opatrnosť. Poctivo bránili, na rozdiel od Rusov nenapádali vysoko. Hostia síce vyvíjali tlak na súpera, ale ich útočné akcie boli voľnejšie, zakončenia zriedkavejšie. Všetky strelecké pokusy končili bezpečne v obrane alebo u brankára Dušana Kuciaka. Napriek citeľnej únave oboch tímov hráči agresívne bojovali v súbojoch o loptu.

Skóre zápasu otvoril v 38. minúte Milan Škriniar, keď hlavičkoval do brány center Róberta Maka. Rusov inkasovaný gól prebral k väčšej aktivite, no do hvizdu stav nezmenili. Od vyrovnania neboli ďaleko, v záverečných minútach vyčaroval Kuciak pohotový zákrok po hlavičke Maria Fernandesa.