31. marca 2021

Zlom pandemickej krivky: Krčméry očakáva rozhodujúci pokles po nedeli Božieho milosrdenstva

Zlom pandemickej krivky: Krčméry očakáva rozhodujúci pokles po nedeli Božieho milosrdenstvaSprava: Vladimír Krčméry a Pavol Čekan. Foto: Martin Baumann/TASR

V záplave správ o počtoch nových prípadov a úmrtí na ochorenie COVID-19 sa z času na čas objavia aj pozitívne informácie. O to väčšia radosť je, keď ide o správy od odborníkov.

Z dát Národného centra zdravotníckych informácií vyplýva, že sme na dobrej ceste z pandémie. Na Slovensku klesá počet nových prípadov ochorenia COVID-19 aj hospitalizovaných. Ide o náznak toho, že sa nám podarilo zlomiť takzvanú pandemickú krivku.

Kým v prvom marcovom týždni bol priemerný denný podiel pozitívnych PCR testov na úrovni okolo 20 percent, tak predposledný marcový týždeň sa už pohybuje len okolo 12 percent. Analytici, ktorí stoja za projektom Dáta bez pátosu píšu, že výrazný pokles pozitivity PCR testov počas jarnej, druhej vlny pandémie, je fantastická správa.

Spolu s počtom nových prípadov covidu klesá aj počet pacientov hospitalizovaných s týmto infekčným respiračným ochorením, ktoré na Slovensku doposiaľ pripravilo o život vyše 9 600 ľudí.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.