Slovensko čaká posledný duel jarnej časti kvalifikácie futbalových majstrovstiev sveta. V zápase s Ruskom, ktoré ešte neprehralo, bude ťahať za kratší koniec. Hoci Tarkovič hovorí o snahe napraviť reputáciu tímu, slovenskí futbalisti zrejme odídu zo súboja bodovo naprázdno.

Po dvoch remízach proti papierovo slabším súperom čaká slovenských futbalistov líder H skupiny kvalifikácie MS 2022. V utorok večer privítajú v Trnave výber Ruska, ktorý si poradil s Maltou 3:1 a Slovinskom 2:1. Trénera „zbornej“ Stanislava Čerčesova bude v prvom rade zaujímať výkon jeho zverencov, nepripúšťa, že by čelili nejakému tlaku zo strany súpera.

„Čo sa týka výsledku zo zápasu so Slovenskom, každý tréner musí byť spokojný iba s víťazstvom svojho mužstva. Vieme však, že nikto nám zadarmo nič nedá a musíme o neho zabojovať. Slováci dvakrát remizovali, určite sa to na súperovi odrazí, ale nemôžu nás zaujímať len ich výsledky, ale aj to, ako proti nim hrali súperi. Slováci mohli dosiahnuť v oboch zápasoch iné výsledky. My sa na nich musíme dobre pripraviť. Pred každým zápasom čelia mužstvá tlaku, ten slovenský sa nás netýka. V prvom rade nás zaujíma náš výkon,“ povedal Čerčesov v predvečer zápasu.

Možnosť nápravy

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.