5. apríla 2021

Skutočnej móde sa krivdí. Prevláda vizuálny šok a rýchle rozhodnutia

Skutočnej móde sa krivdí. Prevláda vizuálny šok a rýchle rozhodnutiaPeter a Lucia Žiakovci. Foto: Matúš Zajac

Rozhovor s Luciou a Petrom Žiakovcami, ktorí majú vlastný butik s módou, o móde veľa rozmýšľajú a žijú ňou. A budú o tom písať aj pre Štandard.

Sedeli sme u nich v butiku, na stole ležali náčrty, skice. Obidvaja boli upravení, elegantní, a možno na prvý pohľad trochu hanbliví. Zdanie ale klamalo – všetko, čo robia, ako myslia, majú premyslené. To je napokon aj dôvod, prečo sa s ich textami budeme stretať na Štandarde častejšie, pripravujú novú rubriku venovanú móde, trendom a vkusu. Otázky spoločne kládli Eva Hrešková a Jaroslav Daniška.

Spája sa u vás niekoľko netypických vecí. Ste manželia, tvoríte spolu, ale máte odlišné záujmy. Ako to celé vzniklo? Kto koho a kedy našiel a ako ste sa sformovali?

Lucia: Spoznali sme sa na pracovnej pôde, kde sme pracovali ešte oddelene. Peťo pracoval v Anglicku, ja tu na Slovensku a na jednom pracovnom stretnutí sme sa stretli úplne prvýkrát. Naše spoznávanie sa začalo oveľa neskôr, keď Peter prišiel na Slovensko a stali sme sa priamymi spolupracovníkmi. Neskôr sme z toho korporátu spoločne odišli a chceli sme si dať pauzu minimálne pol roka, aby sme si oddýchli. Vtedy sme sa aj rozhodli, že sa vezmeme. Rozmýšľali sme o tom, že by sme vycestovali von, preto sme si povedali, že sa radšej vezmeme, nech už kráčame všade spolu. Do štyroch mesiacov sme nachystali svadbu a potom sme začali hľadať, čo chceme v živote robiť. Vtedy sme ešte ani nechyrovali o tom, že si založíme ateliér. 

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.