Novým ministrom zdravotníctva by mal byť málo známy vojak, lekár a v súčasnosti riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský.

Ako prvý priniesol informáciu portál Aktuality.sk. Denník Postoj píše, že informáciu mu potvrdili zdroje priamo z ministerstva.

Lengvarský je od leta minulého roka šéfom Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde nastúpil ako nominant ministra obrany Jaroslava Naďa.

Ministerstvo obrany pre TASR zatiaľ potvrdilo iba to, že Lengvarský bol oslovený s ponukou na pozíciu ministra zdravotníctva. „Ďalšie kroky v tomto smere budú závisieť od osobného rozhodnutia generála Lengvarského, predsedu vlády a prezidentky,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Lengvarský bol od roku 2006 hlavným lekárom Ozbrojených síl a od roku 2008 bol veliteľom Vojenského zdravotníctva. Koncom roka 2018 vláda schválila jeho povýšenie z plukovníka generálneho štábu do prvej generálskej hodnosti. V januári ho prezidentka vymenovala do hodnosti brigádny generál.

Lengvarský vyštudoval Vojenskú lekársku akadémiu J. E. Purkyňe v Hradci Králové. V roku 2008 získal titul Master of Public Health. Je špecializovaný v odbore všeobecné lekárstvo.

Minister obrany Jaroslav Naď dnes v relácii Rádia Expres avizoval, že nový minister nebude politik. „Je to človek, ktorý spĺňa odborné aj morálne kvality.“

Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí odstúpil z funkcie v marci po tlaku koaličných strán. Vedením rezortu bol dočasne poverený minister financií Eduard Heger.

(mag)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.